Konsolidace půjček

Konsolidace půjček je finanční služba, kterou nabízí především banky i některé nebankovní společnosti. Jde o spojení více půjček do jedné s cílem splácet jen jednu půjčku a snížit tak měsíční poplatky. Dalším důležitým pozitivem je, že díky této půjčce můžete klient získat i nižší úrokovou sazbu anebo jinou dobu splatnosti.

Konsolidace půjček v bance

Konsolidace v bance je určena především těm, kteří své současné půjčky platili včas a nemají negativní záznam v registrech dlužníků. Pro ty, co potřebují snížit měsíční splátky, právě zápis v registrech z důvodů nesplácení může znamenat velký problém. Každá žádost o konsolidaci je posuzována individuálně a schválení je závislé na podmínkách jednotlivých bank.

Jak to funguje?

Díky spojení půjček a nižším splátkám můžete ušetřit každý měsíc. Konsolidovat můžete půjčky, kreditní karty, spotřebitelské úvěry i kontokorenty a nezáleží na tom, u jaké společnosti dluhy máte. Vyřízení je snadné. V bance vyplníte žádost, důležitým krokem je doložení dokladů totožnosti, smluv původních půjček, výpis z účtu a potvrzení o příjmu, popř. potvrzení o zaměstnání.

Správné rozhodnutí

Než budete o konsolidace uvažovat, zvažte dobře vaši finanční situaci. Ne u každé banky jsou podmínky nastaveny automaticky ve váš prospěch. Nechte si zpracovat nabídku od několika bank, ty mezi sebou porovnejte a až poté se rozhodněte. Nesledujte jen výši měsíční splátky, ale směrodatná by pro vás měla být celková suma, kterou nakonec zaplatíte. Samotná konsolidace vás bude také stát nějaké poplatky – třeba platbu za sjednání, za vedení úvěrového účtu a v neposlední řadě si zjistěte, jestli nebudete muset zaplatit u původních věřitelů poplatek za předčesané splacení úvěru.

Navýšení úvěru

Taktikou některých bank je využití důvěry klienta a kromě konsolidace vám také nabídnou navýšení půjčky. Nepohledejte této nabídce a uvědomte si, proč jste se pro konsolidaci rozhodli. Konsolidovat jste chtěli proto, že jste měli s půjčkami problémy a snažili jste se ušetřit. Další navyšování půjčky by mohlo způsobit jenom problémy, nic víc.

1.3.1018